Nový blog najdete na www.extraprijem.cz Vydělávejte se mnou online! Jak začít vydělávat peníze na internetu.

PayPal konkuruje bankám, ještě nemáte vlastní účet u PayPal?

8. listopadu 2006 v 10:38 | AffiliateCZ |  elektronické peněženky

V poslední době je stále oblíbenější platba na internetu prostřednictvím služeb online plateb, tedy využití elektronické peněženky. Nejrozšířenější je online platební systém PayPal. Na stránkách www.finance.cz byl nedávno publikovaný doopravdy zajímavý článek týkající se elektronických plateb a elektronických peněženek. Zde je.

PayPal konkuruje našim bankám

Za zboží nakoupené na internetu lze platit mnoha způsoby.
Jedním z nich a stále více oblíbeným je platba prostřednictvím PayPal. Jeho použití je však daleko širší, než jen platba za zboží.
Platebních prostředků, pomocí kterých je možné platit za zboží a služby zakoupené v obchodech či internetových aukčních síních je cela řada. Zatímco v zahraničí je platba kartou, či přes PayPal hojně využívaná, u nás je situace jiná. Nejvíce využívané jsou pomalé a cenově nevýhodné platby na dobírku. S příchodem a rozvojem PayPalu by se situace mohla změnit. Podívejme se tedy na platební systém PayPal blíže.

Trocha historie.

Platební systém PayPal vznikl v roce 1998 a prosadil se především svou kampaní, kdy každému novému automaticky připisoval na účet u něj zřízený deset dolarů. Jeho obliba tak velice rychle rostla. V roce 2000 jej koupila největší internetová aukční síň eBay a použila ho jako svůj hlavní platební kanál. Ačkoliv je PayPal nejvyužívanější, existují i jiné konkurenční projekty, ty však ani zdaleka nedosahují jeho popularity. Mezi nejznámější platební systémy patří:
  • PayPal- více než 100 milionů uživatelů, největší platební systém na internetu
  • PayPay- několik milionů uživatelů
  • MoneyBookers- několik milionů uživatelů

Jak založit PayPal účet a jak funguje převod peněz?

Službu PayPal může využít kterýkoliv majitel e-mailové adresy. Postup registrace a založení účtu je jednoduchý. Účet si lze založit na stránkách společnosti PayPal. Zde si nejprve vyberete typ účtu (Personal account, Premier account, Business account) a zemi, kde žijete. Poté vyplníte registrační formulář pro osobní údaje a heslo. Součástí tohoto formuláře je zadání dvou kontrolních otázek včetně odpovědí na ně. Po odeslání registračního formuláře se vám zobrazí formulář pro přidání platební karty k vašemu PayPal účtu. PayPal u nás akceptuje tyto karty:
  • MasterCard
  • Visa
  • Visa Electron - pouze ČSOB a Česká spořitelna
  • American Express
Tyto karty musí být embosované (s reliéfním písmem) a musí mít povoleny transakce po internetu. Pro ověření platnosti vaší karty je vám z ní PayPalem ihned stržena částka 1,5 euro, která je připsána na váš nový PayPal účet. Ověření karty dokončíte tak, že ve výpisu, který vám od banky přijde bude u výše zmíněné transakce (převod 1,5 euro) uveden v popisu čtyřmístný kód. Tento kód zadáte po přihlášení na svůj PayPal účet ke své platební kartě. Tímto je aktivace ukončena a můžete svůj PayPal účet používat pro placení na internetu.
Prostřednictvím PayPalu lze platit na kterémkoliv serveru, který ho podporuje. Jak jsme již psali výše, nejvíce používaný je pro platby na internetové aukční síni eBay. Na svůj PayPal účet si můžete převést peníze z účtu, ale lze jím platit i pokud na něm žádné peníze nemáte. Platba probíhá následovně:
  • Jako způsob platby vyberete PayPal
  • Po odeslání objednávky jste požádání o přihlášení se do PayPal a odsouhlasení příslušné platby
  • Platba je vám stržena z vašeho PayPal účtu
Pokud zde není dostatek peněz, je provedeno inkaso z platební karty, kterou máte k účtu zaregistrovanou, díky tomu číslo vaší karty vůbec neposkytujete obchodníkovi, jemuž platíte.
Za zřízení ani vedení PayPal účtu se neplatí žádné poplatky. Za platbu jeho prostřednictvím rovněž žádné poplatky neplatíte. Ty jsou totiž strhávány příjemci platby. (Zde je i možnost z těchto plateb získat provizi, více k tomuto tématu zde. poznánka redakce www.vydelky.blog.cz)

Způsoby využití PayPal platebního systému

Od června loňského roku byl PayPal přístupný i pro občany ČR, a to v omezené formě - pouze pro posílání peněz a placení kartou. Od letošního září však začal PayPal ve svém platebním systému podporovat i účty v českých korunách a platby prostřednictvím PayPal je možné nejen odesílat, ale i přijímat. Češi mají nově i možnost většího výběru měn, v nichž je jejich PayPal účet veden. Zatímco doposud bylo možno vybírat ze šesti měn, nyní jich mají k dispozici 16, přičemž uživatel může mít otevřeno všech 16 účtů najednou.
Dosud byl tedy u nás PayPal využíván nejvíce jako prostředek pro platby na internetu a pro posílání menších částek do zahraničí. Nyní však může PayPal využít i ten, na jehož účet prostředky přicházejí. Pro něj už ale PayPal tak výhodný jako pro odesílatele platby být ani zdaleka nemusí, protože jak jsme již zmínili výše, poplatky za platbu nese příjemce platby. Poplatek je ve výši určitého procenta (kolem 3%, podle obratu) z výše přijaté platby plus určitý poplatek (10 Kč) za každou platbu. Takže logicky, čím vyšší platbu posíláte, tím vyšší poplatek zaplatíte. Naopak u drobných plateb je výše poplatku zanedbatelná. Jedná-li se však o převod mezi dvěma účty stejné měny a pokud není realizován prostřednictvím platební karty, je i příjem peněz zdarma. S dalším poplatkem je pak nutno počítat za převod peněz z PayPalu na klasický běžný bankovní účet.

Závěr:

PayPal je díky své poplatkové politice nejvýhodnější pro drobné platby a pro nákupy na internetu. Pro nákupy na internetové aukční síni eBay je naprostou nutností. Jeho největší výhodou je jednoduchost, rychlost a dá se říci, že i bezpečnost.
Autor obsahu textu článku: Finance.cz
Zdarma se do online platebního systému PayPay.com můžete registrovat ZDE.
Děkujeme autorovi za takhle dobrý článek, který se týkal plateb na internetu. Jen tak dál!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bambalez Bambalez | 8. března 2009 v 23:02 | Reagovat

Pink Ponk je lepší, než Papyla

2 PavelK PavelK | Web | 25. února 2010 v 23:57 | Reagovat

Dobrý clanek, doporucuji pridat také stránku do katalogu http://www.czsurf.cz

3 typek typek | E-mail | Web | 26. září 2010 v 22:41 | Reagovat

Chcete vydělávat jen tím že máte zapnutý počítač?

Začnete tak, že kliknete na odkaz umístěný níže v textu a do kolonky "Email" vepíšete svůj email, na který Vám přijdou přihlašovací údaje a klikněte na "Join". Poté kliknete na "Members Zone" a přihlásíte se pod údaji, které Vám přišly na email. Poté na stránce klikněte na "Install" a stáhněte instalační soubor Surfbaru.

Pozor! Po spuštění Surfbaru se vám otevřou 2 okna. První, ve tvaru čtverce se Vám objeví přesně uprostřed obrazovky a vy jej můžete klasicky zavřít, křížkem vpravo nahoře. Ovšem další, zobrazené tentokrát dole uprostřed stránky ve tvaru obdélníku, musíte nechat spuštěné, jde o onen Surfbar, na kterém se Vám průběžně mění reklamy. V jeho levé části najdete 3 tlačítka - "$" (po kliknutí na něj se Vám zobrazí podbrobné statistiky Vašeho účtu), "-" (určený pro přesunutí Surfbaru na obrazovce na pro Vás vhodnější místo) a "X" (tímto tlačítkem zavřete Surfbar).

Za každou minutu spuštěného Surfbaru se Vám připočte 1 bod, které se na konci každého měsíce přepočítávají na peníze. Aktuální přepočet je 0,12$ za 1000 bodů.

REGISTRACE ZDE: http://en.20dollars2surf.com/?ref=151651

Pro jakékoliv dotazy nám můžete psát na emailovou adresu typek123456@centrum.cz

4 Katy Katy | Web | 6. října 2010 v 22:25 | Reagovat

Moc hezkej blog :)

5 angel32 angel32 | Web | 22. ledna 2011 v 17:17 | Reagovat

Máš moc hezký blog :)

6 الشيخ الروحاني الشيخ الروحاني | E-mail | Web | 28. září 2013 v 20:05 | Reagovat

www.herzas.net - Domain Parking
الشيخ الروحاني   http://www.sheikhrohani.de/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama